4 sierpnia 2013

Zapraszamy na uroczystość odpustową na Górę Igliczną do Sanktuarium „Maria Śnieżna”, uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godz. 1300

Odpust Maria Śnieżna

Sanktuarium „Maria Śnieżna”
Sanktuarium „Maria Śnieżna” jest bardzo często odwiedzane przez turystów przybywających do Międzygórza. W kościele na górze Iglicznej znajduje się figura Matki Boskiej Śnieżnej, która została koronowana 21 czerwca 1983 roku przez papieża Jana Pawła II podczas jego II pielgrzymki do Polski.
Jan Paweł II
Papież Jan Paweł II 22 X 1982 roku wydał Bullę Koronacyjną cudownej figurce Matki Bożej Śnieżnej, natomiast sam akt koronacyjny miał miejsce podczas II Pielgrzymki Ojca Świętego. W czasie nabożeństwa odprawionego 21 VI 1983 roku na Partynicach we Wrocławiu Jan Paweł II nałożył nałożył korony na przywiezioną specjalnie do Wrocławia figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem.
1750 r.
W 1750 roku wójt Wilkanowa Christoph Veit odbył pielgrzymkę do popularnego na ziemi kłodzkiej, a leżącego już wówczas za granicą w Austrii sanktuarium maryjnego w Maria Zell, przynosząc stamtąd kopię cudownej figurki Matki Bożej.